EXPOSITIE 2026

De EXPOSITIE 2026 is te zien in de maanden juni, juli en augustus. Elke zaterdag is de galerie open van 13 tot 17 uur. Daarnaast is de galerie nog minstens twee dagen per week open, dat is te zien aan de sokkel die buiten staat en de vlag die uithangt. Op de EXPOSITIE 2026 is werk te zien van zeven kunstenaars: Brigitte Duin (schilderijen), Hélène van Dongen (raku), Jentsje Fekkes (schilderijen), Jean Kamps (brons), Joke Ket (Wadschilderijen), Saskia Kooi (schilderijen) en Dick Tillema (keramiek & schilderijen).

De Koudumer schilder Jentsje Fekkes exposeerde al vaker in Galerie Lytse Skientme en we blijven een grote fan van zijn werk. Hij is geleidelijk overgegaan van realistisch naar een meer geabstraheerde uitwerking met intensere kleuren, lijnen en vlakken. Zijn inspiratiebron blijft zijn eigen omgeving en dat zijn dan vaak landschappelijke elementen, de kleuren van glas in lood en de klanken van muziek die vaak vanuit zichzelf ook weer kleur uitdragen.

Saskia Kooi maakt realistische schilderijen en werkt met olieverf in meerdere lagen, geïnspireerd door de techniek van de oude meesters. De natuur is haar belangrijkste inspiratiebron, met vogels als terugkerend motief. Die vogels zullen deze zomer dan ook te zien zijn in onze galerie.

Dick Tillema toont in Galerie Lytse Skientme zowel schilderijen als keramiek. De schilderijen zijn vaak kleurrijke afbeeldingen van alledaagse voorwerpen. In zijn keramiek geeft hij de voorkeur aan strakke vormen. Hij is altijd op zoek naar de juiste vorm, in de juiste verhouding; dat is de uitdaging die hem boeit en voortdurend bezighoudt.

De liefde van de in Hurdegaryp wonende schilderes Joke Ket gaat vooral uit naar het Wad met aan de horizon de eilanden. Het Wad biedt schoonheid, uitzichten en de sensatie van zout op je lippen, voeten in het slik en zand op je lijf. Wadvondsten, zoals schelpen, slik en zeewier, verwerkt ze in haar schilderijen. Dat geeft de schilderijen niet alleen een aparte structuur, het maakt ze ook letterlijk voelbaarder. Naast Wadschilderijen hebben we trouwens ook altijd een aantal kleine Wadvensters van Joke Ket op voorraad.

Het werk van Brigitte Duin, mede-eigenares van Galerie Lytse Skientme, wordt bepaald door kleur en beweging. Ze schildert voornamelijk abstracte landschappen, al maakt ze af en toe ook wel een uitstapje naar (abstracte) portretten. Kunst vertelt haar hoe ze zich verhoudt tot de wereld om haar heen. Haar werk gaat over ruimte, adem en diepte. Thema’s in haar werk zijn: verbinding, ruimte en eigenheid. Ze werkt expressief, meestal met olieverf, soms met acrylverf en het resultaat is een ontmoeting van kleur en onderwerp.

Keramiste Hélène van Dongen is in de afgelopen jaren een vaste waarde geworden in onze galerie. Ook in 2026 kunnen we van deze in Frankrijk wonende kunstenaar een serie nieuwe raku-beelden tonen.

Net als van Hélène van Dongen hebben we de afgelopen jaren werk van de in Zeeuws-Vlaanderen woonachtige schilder-tekenaar en beeldhouwer Jean Kamps in onze galerie. Het betreft zijn kleine beeldhouwwerk, bijna altijd fantasierijke, onbevangen figuren. De bronzen beelden staan allemaal op een sokkeltje van bewerkt arduin (Belgisch hardsteen).

Naast het werk van bovenstaande kunstenaars is er in 2026 in Galerie Lytse Skientme ook nog werk aanwezig van Christiane van Dijck (keramiek), Allart Okx (glasfusie), Leo Maarleveld (keramiek), Joan Popma (upcycle poefjes).